Regulamin rozgrywek "Hearthstone" turnieju "W i Poza Ekranem #5"

I. Postanowienia ogólne

 1. Wszystkie pojedynki są rozgrywane za pośrednictwem klienta "Hearthstone" poprzez wyzywanie na pojedynek, po uprzednim dodaniu przeciwnika do listy przyjaciół.
 2. Jeżeli podczas meczu jeden z graczy zostanie rozłączony i nie będzie możliwy jego powrót to mecz zostanie rozegrany ponownie, przy czym nie będą możliwe zmiany w wybranych bohaterach i przygotowanych deckach (taliach).
 3. Rozgrywanie meczy turniejowych możliwe jest tylko i wyłącznie na sprzęcie dostarczonym przez organizatorów. Niedozwolone jest rozgrywanie pojedynków na urządzeniach przenośnych.
 4. Organizatorzy powołują sędziów których zobowiązują do:
 1. Niedozwolone jest używanie zewnętrznego oprogramowania w tym aplikacji służących do monitorowania kart w decku (talii).
 2. W przypadku naruszenia regulaminu sędzia może zdecydować o wykluczeniu uczestnika z turnieju, a jego decyzja jest ostateczna.
 3. Rejestracja: 08.10 - 30.10.2018 r.

II. Talie

 1. Przed turniejem, w czasie rejestracji, każdy zawodnik musi wysłać 3 talie (klasy postaci) z jakich będzie korzystać w czasie turnieju w formie zdjęć (plików graficznych).
 2. W trakcie rozgrywek nie wolno zmieniać nadesłanych talii, w przeciwnym wypadku skutkuje to dyskwalifikacją.
 3. Możliwe jest granie każdym bohaterem i dowolnymi kartami.
 4. Talie turniejowe mogą być jedynymi 3 deckami na koncie zawodnika i musza być oznaczone odpowiednio Turniej#1, Turniej#2, Turniej#3.
 5. Talie nie mogą się składać z 2 tych samych klas.
 6. W przypadku przegranej przeciwnika, zawodnik nie może zagrać tą samą talią przeciwko temu samemu rywalowi natomiast w przypadku wygranej, gracz musi przeciwko temu samemu rywalowi grać tą samą talią dopóki nie przegra lub wygra 2 gry (zasada ta nie dotyczy finału turnieju).
 7. Przed meczem zawodnik ma obowiązek poinformowania swojego przeciwnika o klasach jakie przygotował na turniej.
 8. Rozgrywki odbywają się w trybie "Standard".
 9. Dodatek do gry, którego zapowiedz jest na początek grudnia nie będzie brany pod uwagę podczas turnieju

III. Zasady rozgrywek

 1. Turniej prowadzony jest na zasadach "SWISS".
 2. Wszystkie gry są prowadzone systemem "Best of 3" (do dwóch wygranych).
 3. Jeśli jeden z graczy nie zjawi się w ciągu 15 minut zostaje zdyskwalifikowany.
 4. W przypadku gdy gracz podejrzewa, że jego rywal zmodyfikował swoją talię w czasie turnieju, może to zgłosić do sędziego, który porówna talię z tą, która została nadesłana w zgłoszeniu.

IV. Postanowienia końcowe

 1. Ostateczną decyzję w każdej sprawie związanej z przebiegiem turnieju podejmują organizatorzy.
 2. Regulamin jest jasnym wyznacznikiem co uczestnik Turnieju powinien, a czego nie powinien robić, jednak w spornych lub bardziej skomplikowanych przypadkach decyduje sędzia rozgrywek.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w czasie trwania Turnieju.
08.10.2018